Pewnie, że się da! Nasze biuro przeprowadziło już niejeden projekt online, pół online, lub bez Klienta na miejscu budowy. Tym razem nasi Klienci mieszkają w Szwecji, a mieszkanie do remontu w Warszawie. Przeczytajcie, jak wyglądały prace w tym wnętrzu!
Remont kapitalny to bez wątpienia największe przedsięwzięcie aranżacyjne. Właściciele tego wnętrza mieszkają na co dzień w Szwecji, a mieszkanie otrzymali jako rodzinny spadek po babci. Zdecydowali się przeprowadzić w nim kompleksowy remont. Szukali projektantów wnętrz, którzy zrozumieją ich potrzeby, oraz będą gotowi na spontaniczną, niestandardową współpracę. Dobrze, że znaleźli nas – bo jesteśmy z natury doskonale przygotowani do takich projektów! Dowiedz się, jak przeprowadziliśmy ten remont generalny pod wynajem krótkoterminowy.
Pierwsze spotkanie. Układ funkcjonalny z projektantem wnętrz z Warszawy.
Pierwsze spotkanie było bardzo nietypowe dla naszego biura. Etapy, które zwykle wykonujemy w trakcie jednego kilkugodzinnego spotkania, tym razem były podzielone. Ponieważ Klienci mieszkają za granicą, na początku przegadaliśmy dużą część szczegółów współpracy mailowo. Następnie, Klientka wpadła do nas podczas swojej wizyty w Warszawie. Na spotkaniu na żywo w biurze, dopięliśmy większość kwestii technicznych m.in. przygotowanie nowego układu funkcjonalnego na podstawie rzutów wnętrza, jak również logistykę związaną z koordynacją oraz naszymi wizytami na budowie w ich imieniu. Okazało się, że mieszkanie znajduje się kilka minut piechotą od naszego biura, co dodatkowo ułatwiło zadanie 🙂

Nasze pierwsze spotkanie „z wnętrzem” odbyło się już bez Klientów. Pracowaliśmy na podstawie informacji zebranych w maila, jak również ze spotkania w biurze. Choć z początku mieszkanie miało być remontowane do własnego użytku Właścicieli, ostatecznie zdecydowali się dostosować je do wynajmu krótkoterminowego. Zaważyła nad tą decyzją głównie świetna lokalizacja mieszkania, oraz fakt, że Klienci nieczęsto odwiedzają Warszawę 🙂
Chociaż w trakcie współpracy zmienił się kierunek projektu, to Klienci nie zmienili swojego podejścia – ponad wszystko skupiali się na jakości materiałów! Z naszego doświadczenia remont generalny pod wynajem krótkoterminowy zwykle łączy się z ucinaniem kosztów. Stąd proponowaliśmy im nieco tańsze (choć nadal doskonałe) zamienniki – jednak dla tych Klientów cena nie była priorytetem. Przede wszystkim widać to w wybranym drewnie, gdyż poza podłogami oraz meblami, zdecydowali się na wymianę okien na drewniane, zamiast tradycyjnie wybieranego plastiku.


Remont generalny pod wynajem krótkoterminowy: szwedzko – polskie fusion.
Zgodnie z nowym układem funkcjonalnym, w mieszkaniu trzeba było wprowadzić sporo zmian. Oryginalnie, strefa wypoczynkowa w salonie znajdowała się w obecnym miejscu kuchni. Wzdłuż jednej ze ścian stała nieatrakcyjna meblościanka w wysokim połysku, a ogólne ustawienie mebli sprawiało, że przy oknach było mnóstwo niewykorzystanej powierzchni. Jak dobrze wiadomo, w mieszkaniach przeznaczonych do wynajmu krótkoterminowego nie potrzebujemy aż tyle miejsca do przechowywania. Stąd, na miejscu meblościanki zmieściła się część zabudowy kuchennej z piekarnikiem i mikrofalą oraz wygodna strefa wypoczynkowa, naprzeciwko której pojawił się telewizor.


Z kolei w miejscu, gdzie kiedyś stały kanapy, teraz mamy klasyczną, ponadczasową kuchnię. Ciemny, głęboki odcień drewna dodaje wnętrzu elegancji, zwłaszcza w połączeniu ze złotymi elementami, w postaci uchwytów do szafek lub baterii zlewowej.


.
Naszym zdaniem, jedną z „gwiazd” tego wnętrza jest zaokrąglone wejście do salonu. Nie było go w pierwotnym wnętrzu, a co ciekawie – nie miało być go też w tym! Dodaliśmy je na etapie wizyt na budowie. Oczywiście byliśmy przygotowani na scenariusz, gdyby Klienci woleli pozostać przy tradycyjnym wejściu! Po konsultacji z wykonawcą, dowiedzieliśmy się, że łatwiej będzie mu zdjąć łuk i prostować na późniejszym etapie budowy, aniżeli dopiero wtedy go dodawać. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby pokazać im gotowy efekt na żywo. Postawienie ich przed faktem dokonanym zdało egzamin! Zgodnie z naszymi podejrzeniami, zakochali się w tym rozwiązaniu od pierwszego wejrzenia 🙂


Klienci byli niezwykle samodzielni, co widzieliśmy zarówno na etapie rozmów, jak i remontu. Współpraca była z nimi świetna, ale też pełna niespodzianek. W trakcie prac remontowych, jeździli po Szwecji, szukając designerskich perełek na lokalnych pchlich targach. Następnie zwozili je do Polski – a my ich zakupy widzieliśmy często dopiero podczas wyładowywania ich pod mieszkaniem! Tym sposobem „otrzymaliśmy” pełen zestaw stołu z krzesłami w strefie jadalnej, jak również spektakularną lampę, która nad nim wisi. Sprawdziliśmy na polskich stronach i okazało się, że znaleźli ją niemal dwukrotnie taniej!


.
Przenosimy się do sypialni. Tu Klientom, poza wygodną strefą wypoczynkową, zależało im również na wydzieleniu przestrzeni do pracy. Zdecydowaliśmy się na jasną, neutralną bazę z kilkoma kolorowymi akcentami w tkaninach. Dzięki temu sypialnia wygląda świeżo, co dodatkowo podkreśla naturalnie wpadające światło słoneczne. Miejsca starczyło na duże, dwuosobowe łóżko oraz niewielkie szafki nocne. Z kolei naprzeciwko łóżka stanęła zabudowa z szafami oraz – ciasna, ale własna – przestrzeń do pracy!


W holu również znalazło się miejsce na piękne, szwedzkie niespodzianki. I choć zdjęcie nie końca to oddaje, to w strefie wejścia znajduje się kamień w pięknym, głębokim, ciemnym odcieniu zieleni. Jak w każdym innym pomieszczeniu, tutaj również postawialiśmy na klasyczny, ponadczasowy wystrój uzupełniony subtelnymi i praktycznymi dodatkami.


Zastanawiasz się nad wynajęciem swojej nieruchomości? Mieszkanie na wynajem krótko, czy długoterminowy – które rozwiązanie wybrać? My już odpowiedzieliśmy na to pytanie! Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie szanse ma Twoje mieszkanie na rynku, a następnie jak urządzić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy.