Zakup nowego mieszkania od dewelopera

117654513_3279298752115818_8492549913390616765_o

Czy zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim się opłaca? Kiedy warto zgłosić się do architekta wnętrz? Odpowiedź na te i kilka innych pytań znajdziecie w naszym tekście.

Jakiś czas temu pisaliśmy o plusach i minusach, z jakimi wiąże się kupno taniego mieszkania do remontu. Ten artykuł poświęcamy tym, którzy zastanawiają się nad kupieniem nowego mieszkania od dewelopera. Jakie korzyści płyną z takiej decyzji, a z jakimi przeszkodami możemy się spotkać?

Plusy zakupu mieszania od dewelopera

Zalet płynących z zakupu mieszkania z rąk dewelopera jest oczywiście wiele. Płyną one z samego faktu, że decydujesz się na świeżutkie lokum z nowego osiedla. Oto niektóre:

• Gwarancja. Na kupione nowe mieszkanie przysługuje 5-letnia rękojmia. Więc nawet, gdy przyjdziesz po odbiór sam i nie zgłosisz uwag do protokołu odbioru, masz jeszcze dużo czasu, aby swoje roszczenia – o ile się pojawią – zgłosić deweloperowi. Dodatkowo część deweloperów oferuje gwarancję (np. dwuletnią), którą kusi przyszłych klientów w reklamach. To coś innego niż przewidziana prawem rękojmia, i szczegółowe jej zasady są opisane w umowie, którą podpisano z deweloperem. Wszelkie zmiany deweloperskie (instalacja elektryczna, przyłącza hydrauliczne, układ ścian działowych, etc..) na początkowym etapie budowy często są w cenie mieszkania.

• Świeżość. Masz pewność, że twój dom, jak i cały budynek i osiedle będzie w stanie idealnym. Nowoczesne windy, czyste klatki schodowe, miejsca parkingowe, ładnie zaprojektowana infrastruktura… Długo by wymieniać.

• Dowolność. Już na starcie masz do wyboru spośród mnóstwa mieszkań pod kątem układu funkcjonalnego, jak i kierunków świata. Potem znowu – masz dowolność przy projektowaniu takiego wnętrza, bo urządzasz je od podstaw! Tak, jak tylko ci się podoba :)

• Idealny stan. Nie musisz obawiać się o wkładanie pieniędzy w kosztowny remont generalny nowego mieszkania. Jeśli nie planujesz robić też dużych wykończeń, to niższym kosztem możesz się wprowadzić w miarę niedługo po otrzymaniu kluczy.

Minusy zakupu mieszania od dewelopera

Ale jak ze wszystkim, nie ma rzeczy idealnych. Oto kilka wad, które ciągnie ze sobą decyzja o zakupie nowego mieszkania:

• Czas. W zależności od tego, na jakim etapie podpisywałeś umowę, to twój czas oczekiwania na samą przeprowadzkę może się wydłużyć.

• Lokalizacja. Przy tempie, z jakim rozwija się infrastruktura miast, nowo powstałe osiedla i budynki są często niezbyt zadowalająco położone.

• Dużo niewiadomych. Nowi sąsiedzi – totalna loteria! Nie masz też nigdy pewności co do tego, jak głośno będzie w twoim mieszkaniu. A te niewiadome wybiegają w przyszłość. Nie wiesz nawet, jak finalnie będzie wyglądała okolica oraz jakie będą kolejne etapy budowy. Albo czy na działce obok zaraz nie postawią drugiego osiedla, a twój widok z okna przysłoni balkon sąsiadów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania w stanie deweloperskim?

Jeśli już zdecydowałeś się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim, to zapraszamy do naszego artykułu o tym, na co należy wtedy zwrócić uwagę. Jest to może trochę budowlany bełkot, ale warto przez niego przebrnąć i zapoznać się z kilkoma ważnymi pojęciami, aby nie dać się oszukać ;) Chcemy zadbać o to, abyś faktycznie był świadomy podejmowanej przez siebie decyzji. Przecież niecodziennie kupuje się swoje wymarzone M!

Kiedy po zakupie mieszkania w stanie deweloperskim zgłosić się do projektanta wnętrz?

Możesz zgłosić się do architekta wnętrz w momencie, w którym dostaniesz rzut od dewelopera. Nawet, jeśli twoje mieszkanie stanie dopiero za rok czy dwa. Naszym zdaniem warto zgłosić się do projektanta jak najszybciej. Przyspieszy to tempo przeprowadzki, ponieważ na czas twojego odbioru kluczy my już będziemy zwarci i gotowi do pracy!

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Newsletter
Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od pogotowiewnetrzarskie.pl
Zapisz mnie!