Nie tylko młodzi ludzie zmieniają wnętrza swoich mieszkań

zdjęcie 3

Zauważyłyśmy, że coraz częściej o pomoc w aranżacji mieszkania proszą nas też ludzie starsi – tacy, których dzieci opuściły już rodzinne gniazdo. Wcześniej zakręceni wychowaniem inwestowali każdą złotówkę w dzieciaki i nie mieli ani głowy, ani pieniędzy, ani czasu by choćby pomyśleć o zmianach w mieszkaniach. Meble pamiętają jeszcze czasy PRL-u, a w pustych pokojach ich 30 letnich „dzieci” dalej leżą pluszaki. Pewnego dnia postanawiają zrobić coś dla siebie, zmienić i wreszcie, skoro więcej czasu spędzają w domu, ładnie pomieszkać. Pamiętam Panią, dla której czekoladowy kolor na jednej, wybranej ścianie był niezwykłą ekstrawagancją, miała pełno obaw, że za ciemny, za odważny, ale zaryzykowała i potem dzwoniła do mnie podekscytowana tym jak pięknie wyszło. Potem było już znacznie łatwiej przekonać ją do kolejnych „nie kremowych” ścian – na koniec posłuchała innej mojej rady i przemalowała starą, komunistyczną boazerię na biało, która okazała się świetnym tłem, dla jej, dotąd nie ujawnionej, pasji fotograficznej.

Zdarza się też tak, że zaplanowany remont jest gruntowny i dotyczy całego mieszkania. Wreszcie każdy z rodziców zyskał swój własny pokój, wreszcie będą mieć porządek i poczucie kontroli we własnym domu. Tak było z małżeństwem z Grochowa – zadzwonili do nas z informacją „Mamy 40 000 zł i planujemy wrzucić bombę do naszego mieszkania. Pomóżcie nam wydać to dobrze! ”

Wizyta u nich tylko nas utwierdziła w tym o czym mówili przez telefon, czyli, że nic nie uda się uratować… W ich przypadku, ze względu na ograniczony budżet (pamiętajmy, ze chodzi o zmianę WSZYSTKIEGO – TO REMONT GENERALNY) nasz architekt wnętrz rozpoczął od ślepego kosztorysu zrobionego na bazie naszych założeń projektowych, które powstały podczas spotkania. Czyli najpierw rysunki rozkładu funkcjonalnego, potem rozmowa poprzez przykłady o stylu i wreszcie powstała szczegółowa lista co należy kupić wraz z zamarkowanymi rynkowymi cenami elementów wyposażenia wnętrza. Zawsze inwestorów dziwi ilość pozycji i fakt, ze mimo przyjęcia normalnych cen (np. lodówka 900 zł, piekarnik 900 zł, płytki ok. 100 zł za m2 itp) za remont i wyposażenie w ekspresowym tempie wydaje się te założone, wcale nie małe, pieniądze.

Po wstępnym wyborze materiałów wykończeniowych nasi Klienci postanowili pożyczyć od rodziny dodatkowe pieniądze i remont ruszył pełna parą. Ostatnio spotkaliśmy się z nimi kolejny raz – tym razem w sklepach z materiałami wykończeniowymi po to by pomóc im w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej  wyboru płytek do łazienki i na podłogi.

Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy – jak tylko się pojawi, to pokażemy Wam efekty tej współpracy, a na blogu znajdzie się aranżacja wnętrz z tej warszawskiej przemiany.

Przejrzyj naszą ofertę i przekonaj się, czy potrzebujesz naszej pomocy.

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Newsletter
Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od pogotowiewnetrzarskie.pl
Zapisz mnie!