Metamorfoza mieszkania na Freta

b

z

Być może pamiętacie, jak całkiem niedawno pisałyśmy o akcji ratunkowej w 29-cio metrowej kawalerce przy ulicy Freta.

Mieszkanie znajduje się przy Starym Mieście w Warszawie, w wyjątkowo pięknej okolicy. Na pierwszym spotkaniu zastałyśmy je w stanie prawdziwej ruiny. Natomiast właściciele byli bardzo mili i odważni w podejmowaniu kolejnych, szybkich decyzji do których ich namawiałyśmy.

Minęło trochę czasu i wreszcie możemy pochwalić się owocami tej współpracy. Całe mieszkanie mocno się zmieniło i udało nam się to osiągnąć przy stosunkowo ograniczonym budżecie. Zresztą oceńcie sami efekt :)

Mieszkanie jest niewielkie, więc od początku stanowiło to nie lada wyzwanie. Chciałyśmy maksymalnie je „otworzyć”, po to by uzyskać poczucie większej, niż jest w rzeczywistości, przestrzeni.

a

c

 

Maleńki aneks kuchenny to białe meble i bardzo ładne, modne od kilku sezonów płytki cegiełki. Wiszące wyżej niż standardowo, bo pod sufitem szafki górne powodują, że aneks ludzkie oko nie czyta jako „zwykłej” kuchni w pokoju. Aranżacja wnętrz została tutaj dopełniona o drewniane elementy i subtelne dekoracje. Przez cały czas remontu właściciele zastanawiali się czy przeznaczyć mieszkanie do krótkiego wynajmu tymczasowego czy standardowego – długiego. Stanęło na serwisie Airbnb.com – to tam mieszkanie trafiło i z tego co wie nasz architekt wnętrz,  już pojawili się w nim pierwsi goście :)

 

e

f

 

Łazienka również utrzymana jest w jasnych barwach, głównie bieli i szarości. Dzięki temu nabiera nowoczesnego charakteru. Nie jest jednak zimna, a dzięki oryginalnej terakocie i opalonym ze starej farby drewnianym drzwiom stała się przytulna i miła w odbiorze.

 

Przy niewielkich mieszkaniach szczególnie ważna może okazać się rada profesjonalisty. Po latach praktyki zupełnie inaczej patrzy się na organizację przestrzeni i często okazuje się, że można ją wykorzystać dużo lepiej.

Jeśli zaczęliście już remont i nie wiecie jak udoskonalić
Wasze mieszkanie – dzwońcie!

606440633

Znajdziemy czas i rozwiązanie na wszystkie Wasze wątpliwości.

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress