Aranżacja mieszkania na wynajem, Warszawa – Wawer

wynajem

Tym razem inwestor powierzył nam aranżację wnętrz dwupoziomowego mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Mieszkanie ma 97 m2, a właściciel miał bardzo skromny budżet na jego wykończenie. Dla nas, architektów wnętrz, to bardzo ważna informacja, która jeśli pojawia się na początku współpracy to od razu wiemy gdzie i jakich materiałów wykończeniowych szukać, żeby Klient się w założonym budżecie zmieścił. W przypadku mieszkań na wynajem istotnych jest kilka rzeczy: materiały, nawet tanie, powinny być „wandalo-odporne” lub proste do dokupienia w razie zniszczenia (najemcy niestety nigdy nie dbają o wynajmowane mieszkania tak jak o własne). Estetyka i umeblowanie muszą być uniwersalne, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo kto zamieszka w takim mieszkaniu. No i mieszkanie powinno robić wrażenie na przyszłych najemcach już od wejścia…

 

W tym wypadku Inwestorowi zależało też na tym, żebyśmy towarzyszyły mu w trakcie zakupów. Dlatego na drugie spotkanie udaliśmy się do dużego marketu by od razu kupić większość materiałów wykończeniowych. Udało nam się znaleźć na wyprzedaży niebieskie rzeźbione drzwi wejściowe, które wprowadziły przemiły klimat  we wnętrzu. Do drzwi wystarczyło dobrać pasujące kolory na poszczególne ściany, tak by scalały całe wnętrze. Ścianę kominkowo – telewizyjną zaleciłyśmy pomalować na ciemno szary kolor – dzięki temu zarówno telewizor jak i siermiężna obudowa taniego kominka optycznie zniknęły. Ze względów praktycznych właściciel położył na podłodze zwykłe szare płytki, które niesamowicie zyskały po zamontowaniu najtańszych, ale białych listew.

kuchnia5Kuchnię połączoną z salonem nasi projektanci wnętrz zaprojektowali niezwykle uniwersalnie. Białe szafki z IKEA wyglądają na jeszcze bielsze dzięki delikatnie ciepłej szarej ścianie oraz słomkowym płytkom ochraniającym ścianę ponad blatem przed zachlapaniem. Drewno-podobny blat ociepla wnętrze.

sciana-zCeglyNa górze udało się wydzielić z pomieszczenia przeznaczonego na sypialnię dodatkowe miejsce na garderobę wychodząc z założenia, że taniej jest wyposażyć „niewidoczną” dla oka garderobę niż inwestować w meble na zamówienie. Na etapie budowania ścianki udało się nam ochronić ścianę z cegły przed otynkowaniem – dzięki temu uzyskaliśmy „darmowy” efekt dekoracyjny :) Ściana z cegieł została pomalowana na biało i w ten sposób w prosty sposób stała się atrakcyjnym tłem dla  łóżka.

lazienkaPasyDo łazienki przy sypialni udało się znaleźć całkiem ładne płytki w cenie 45 zł za m2, w nietypowym wymiarze. W kolekcji były do wyboru dwa kolory płytek, które zaleciłyśmy ułożyć w poziome pasy – dzięki temu w prosty sposób udało się uzyskać nowoczesny, nieco „dizajnerski” styl.

Na kolejny etap/spotkanie pozostał jeszcze tylko wybór lamp i mebli i mieszkanie będzie gotowe do wynajęcia.

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Newsletter
Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od pogotowiewnetrzarskie.pl
Zapisz mnie!