Projektowanie wnętrz za granicą – odległość to nie problem!

26

Pandemia znacząco wpłynęła na tryb pracy w każdym zawodzie, architektów wnętrz nie wykluczając. Popularne stało się projektowanie zdalnie, z pomocą Zooma, maila itp. W ten sposób kilometry dzielące nas od wnętrza przestały mieć znaczenie. Jak to wygląda w praktyce? 

Hol w domu jednorodzinnym w Belgii

Budujesz swe życie poza Polską? Mamy dobrą wiadomość – urządzanie domów na odległość praktykowaliśmy na długo przed tym, zanim stało się to „modne” i pandemicznie konieczne. Belgia? Skandynawia? Wielka Brytania? Nie ma problemu. Zdarzają się nawet domy na drugim końcu świata (w tym przypadku rozumianym dosłownie, gdyż właśnie realizujemy projekt w Australii ?) Jak to się robi? Na początek wystarczy dobry internet, Skype i skrzynka mailowa. Oraz oczywiście wzajemna chęć do współpracy. A potem… nasze spore doświadczenie pomoże przejść przez cały proces gładko i bez kosztownych wpadek.

Jadalnia w domu jednorodzinnym w Belgii

Projekt wnętrza w Polsce – wykonanie za granicą.

Jeśli to tylko możliwe, staramy się jednak zaplanować nawet krótką wizytę na miejscu u klienta. Wiemy, że rozmowa twarzą w twarz, obejrzenie wnętrza, pozwalają najlepiej poznać mieszkańców. Ich potrzeby, osobowość, tryb życia, sposób spędzania wolnego czasu, jedzenia posiłków, a nawet otoczenie, w jakim znajduje się dom czy mieszkanie. Podczas spotkania możemy też zebrać wszystkie informacje – pomiary pomieszczeń, możliwość zmian budowlanych, przebudowy itp. Projekt funkcjonalny wnętrza powstaje już na tym wczesnym etapie. Ze spotkania ekipa projektantów wyjeżdża z gotową wizją – potem pozostaje dopracowywanie szczegółów.

Jeśli na początkowym etapie współpracy wizyta u klienta nie będzie jednak możliwa, prosimy o przesłanie mailem planu wnętrza z naniesionymi wymiarami. Wtedy pierwsze spotkanie odbywa się online. Na szczęście rozmowa o potrzebach, inspiracjach, ulubionych kolorach i niezbędnych szczegółach technicznych przez internet w niczym nie różni się od tej przeprowadzonej bezpośrednio. Już w jej trakcie powstaje pierwszy projekt wnętrza. Potem wspólnie nanosimy poprawki i decydujemy, czy dalsze konsultacje będą niezbędne (czasem wystarczy tylko jedno spotkanie!). 

Salon w domu jednorodzinnym w Norwegii

Projektowanie wnętrz online – gdzie są wyzwania?

Zauważyliśmy, że problematyczne bywa wspólne wybieranie kolorów lub wyposażenia wnętrza – dlatego, że po prostu ciężko to robić, będąc po dwóch stronach ekranu / telefonu. Technologia nie zawsze jest idealna, ale przeszkody są tylko po to, aby je pokonywać!

  • Staramy się wybierać produkty od dostawców, którzy są dostępni zarówno w Polsce, jak i kraju zamieszkania klientów. W ten sposób można zawsze obejrzeć tę konkretną kanapę lub tkaninę osobiście.
  • Wielu z naszych klientów mieszka za granicą, ale regularnie wraca do Polski. Planujemy wtedy wspólny rajd po sklepach – wyposażenie wnętrza często jest zamawiane w Polsce. Dlaczego? Ponieważ jest tu spory wybór, a rachunek z reguły wyjdzie taniej. Tak to jest, jak zarabiasz w euro ?
  • W razie potrzeby zawsze jesteśmy pod telefonem, a jeśli to konieczne – po prostu rezerwujemy najbliższy lot, aby na miejscu pomóc rozwiązać problemy. Od tego przecież jesteśmy! 

Łazienka w domu jednorodzinnym w Norwegii

Mieszkasz za granicą? Dlaczego warto zlecić projekt wnętrza w Polsce?

  • Cena. Po prostu się opłacamy ;) Wycena za naszą pracę jest konkurencyjna już wśród polskich firm projektowych. A od naszych klientów zza granicy słyszymy, że jest tylko drożej. My wolimy rozliczać się za czas, który nam poświęcacie – nie za każdy metr kwadratowy waszego mieszkania.
  • Część korzeni. Większość naszych zagranicznych klientów pochodzi z, lub ma polskie korzenie. Miło jest spotkać rodaka, prawda?  Zwłaszcza, jeśli wspólnie spędzony czas owocuje tak pięknymi efektami!

Jadalnia z aneksem kuchennym w segmencie w Holandii

Nasze zagraniczne realizacje.

Zespołowi Pogotowia Wnętrzarskiego udało się zaprojektować za granicą już ponad 1500m2! A chcemy tę liczbę tylko mnożyć, bo jak się okazuje, współpraca przez Zoom lub Skype wcale nie jest taka straszna  Gdzie możecie się natknąć na nasze aranżacje?

  • Belgia. Na pierwszy ogień zabraliśmy się tam za 30-metrową kawalerkę. Następnie wzięliśmy na siebie większą realizację  – 10-krotnie większą, będąc dokładnym. O naszym projekcie domu jednorodzinnego w stylu bauhaus możecie przeczytać więcej na blogu MAGAZIF. Bauhaus ze szczyptą ocieplenia, realizowany ze świetnymi ludźmi? Prosimy więcej takich prac!
  • Norwegia. Tam również urządzaliśmy dom dla rodziny. Tutaj nawet bariera językowa nie stanowiła problemu, ponieważ Klienci są Polakami. Mogliśmy porozmawiać o różnicach kulturowych. Wiedzieliście na przykład, że w Norwegii jest przyjęta idea wnętrzarskiego minimalizmu? Nasi klienci odrzucili jednak tę praktykę – możecie się przekonać po zdjęciach.
  • Holandia. Na sygnale z pomocą ruszyliśmy także do kraju tulipanów! I to nie raz – w sumie zajęliśmy się tam około 500 metrami kwadratowymi
  • Hiszpania. Klientom z ciepłego kraju urządzaliśmy mieszkanie. Urzekła nas ich miłość do kolorów! Przy pierwszej propozycji projektu mieli trochę uwag – głównie o to, że prezentuje się to „jakoś smutno”. Wystarczyło dodać więcej żywych odcieni, aby zaspokoić ich potrzeby ?
  • Czechy. U naszych sąsiadów nie znajdziecie mieszkania lub domu, który urządzał zespół Pogotowia. Tam zaprojektowaliśmy biurowe wnętrze całej firmy!  

Salon w segmencie w Holandii

Dlatego niezależnie, czy mieszkasz w Warszawie, Paryżu czy Tokio – napisz do nas, jeśli potrzebujesz pomocy z urządzeniem swoich czterech ścian. Obiecujemy zawsze dawać z siebie 100%. Tego możesz być pewna.

A kiedy przychodzi czas na wieszanie ramek, układanie roślin i zakończenie projektu – wtedy już nic nas nie powstrzyma przed wizytą. Zawsze chcemy świętować z Klientem urządzenie jego domu, i oczywiście zrobić zdjęcia dla nas, jako pamiątkę kolejnej udanej współpracy ?

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Newsletter
Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od pogotowiewnetrzarskie.pl
Zapisz mnie!