Zakup mieszkania w stanie surowym to wydarzenie, które nie zdarza się często w życiu człowieka. Dlatego miło byłoby zadbać o to, aby aranżacja wnętrz domu budziła w Tobie same pozytywne odczucia, prawda? Własny dom jest oazą, w której spędzasz bardzo dużo czasu. Dla rodziny, o której dzisiaj piszemy, zaprojektowaliśmy ich wymarzoną przestrzeń. Przeczytaj nasz dzisiejszy tekst i sprawdź jak nasi projektanci i architekci wnętrz działający w naszym biurze w Warszawie mogą Ci pomóc!
Z Joasią, właścicielką tego przytulnego wnętrza, współpracowaliśmy już wcześniej. Już podczas zakupu nowego mieszkania w stanie surowym miała na nie pomysł – wiedziała też, że to do nas chce się zwrócić ze zleceniem całego projektu aranżacji wnętrza mieszkania ze stanu surowego pod klucz w naszym biurze projektowym w Warszawie. Ogólne założenie było takie:
Stworzenie projektu aranżacji wnętrza mieszkania w stylu kamienicznym, które będzie jasne, przytulne i przede wszystkim niebanalne!
Mieliśmy do zaprojektowania 70 metrów kwadratowych: salon z kuchnią i jadalnią, dwie łazienki oraz 3 osobne pomieszczenia – master bedroom i dwa pokoje dziecięce. Jedyne meble, jakie miały przejść ze starego mieszkania do nowego to łóżka dzieci. Jak możesz zgadnąć, z przyjemnością zabraliśmy się do pracy – lubimy pracować dla powracających klientów, bo dzięki zbudowanemu wcześniej zaufaniu cały proces przebiega szybciej i łatwiej. Do pracy, z zapałem, zabrała się nasza architektka Ada Zintel.
Remont mieszkania w stanie surowym – w jaki sposób nasz projektant wnętrz wsparł prace?
Klientka była otwarta na nasze pomysły, podobnie jak my byliśmy otwarci na wszystkie jej potrzeby. Joasia marzyła o ceglanej ścianie, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić ją w salonie: centralnym punkcie mieszkania.
Wnętrze jest neutralne, z kilkoma mocniejszymi akcentami np. w postaci kolorowych ozdobnych poduszek i obrazów. Nad drewnianym stołem, który ujmuje swoją “nieperfekcyjnością” i surowością zawisła starannie dobrana lampa firmy KARE design.
Wnętrze miało być spokojne i nieprzesadzone, ale zdecydowanie nie mogło być nudne. Dlatego kiedy zaproponowaliśmy Klientce zrobienie białej kuchni, z początku spotkało się to z niepewnością. Ostatecznie przekonaliśmy Joasię do naszej wizji – ponadczasowej i przestronnej, z dodatkiem jasnego drewna oraz praktycznych dodatków. W przejściu z holu do kuchni zamontowane są przesuwne drzwi w białych ramach.
W łazienkach dominuje biel, ale chcieliśmy by zagościł tam jakiś mocniejszy, głęboki kolor. Decyzja padła na granat i szałwiowe zielenie. W niebieskiej łazience dobraliśmy srebrne elementy a w zielonej złote i to one stanowią uzupełnienie obu aranżacji.
Joasia zawsze marzyła o posiadaniu w swojej sypialni toaletki, dlatego w nowym mieszkaniu znaleźliśmy dla niej centralne miejsce – naprzeciwko dużego i wygodnego łóżka. W pomieszczeniu zachowana jest symetria, dzięki ozdobnym poduszkom, szafkom nocnym i dwóm niewielkim, ale ważnym dla Klientki obrazom, które od początku miały przeznaczenie sypialniane. Tak naprawdę to te dwie grafiki stanowiły pierwszy punkt do projektowania całej sypialni. Długo dobieraliśmy idealny odcień złamanej bieli ponieważ zależało nam na tym, żeby fronty zabudowy meblowej były w tym samym kolorze.
Mieszkanie w bloku, zaaranżowane na styl “kamieniczny” – tutaj muszą królować detale!
Sama “baza” projektu mieszkania jest neutralna i lekka, zgodnie z założeniem, że ma ona być tłem dla niebanalnych dodatków i głębokich kolorów. W myśl zasady, że czasem mniej znaczy więcej. Z tego względu mnóstwo czasu i uwagi poświęciliśmy doborom dodatków, w postaci grafik, sztuki i drobnych detali.
Klientka również bardzo zaangażowała się w ten proces – szczególnie dużo czasu zajęło nam wspólne wyszukanie obrazu, który wisi w holu (więcej o tym, jak wybierać obrazy do mieszkania, przeczytasz tutaj). W trakcie projektowania i remontu trwały niemal nieprzerwane poszukiwania “tego czegoś”. Dopiero po kilku wymianach zdań i propozycji udało znaleźć się ten jeden obraz, który wpisuje się we wnętrze zarówno mieszkania jak i właścicielki.
Wyjątkowe we wnętrzu są także uchwyty! To dobry sposób by meble nabrały osobistego charakteru. Kiedy znaleźliśmy uchwyty-żuki do szafy w holu, to nic więcej nie mogło przebić TAKIEGO kandydata 😉
Joasi zależało na dopracowaniu każdego szczegółu, w tym również balkonu. Więc i tu dobraliśmy odpowiednie meble, rośliny oraz specjalny dywan zewnętrzny, którego nie trzeba zwijać do domu za każdym razem, kiedy zapowiada się na deszcz 🙂 Uwielbiamy Klientów, którzy równie bardzo jak o wnętrza swoich mieszkań, dbają o ich zewnętrza! Jeśli ty również chcesz się tym zająć w swoim domu, to przeczytaj jak zaaranżować balkon.
Niskobudżetowa aranżacja pokojów dziecięcych.
Pokoje obu dzieci Klientki miały zostać zaprojektowane nieco mniej kosztownie niż reszta wnętrza. Dzieci cały czas rosną i się rozwijają – ich humory oraz upodobania mogą zmienić się z dnia na dzień, dlatego postawiliśmy na kolorowe i sprytne rozwiązania. Przeczytaj, jak zaprojektować aranżację dziecięcego pokoju.
Oba pomieszczenia są niemal w całości wyposażone w produkty Ikea. Udało nam się je otoczyć resztą elementów wyposażenia tak, żeby nie pokoje nie wyglądały jak wycięte z katalogu tego popularnego sklepu. Uważamy, że udało nam się stworzyć wyjątkową przestrzeń dla każdego z dzieci. W pokoju chłopca pojawiła się tapeta z maską Batmana oraz drabina do ćwiczeń i wisząca huśtawka. Znalazło się tam także miejsce dla odważnego astronauty, który spadł z kosmosu i uwiesił się na górnej lampie 😉
U dziewczynki postawiliśmy na subtelną zabawę kolorem – na ścianie na której znajdują się wiszące półki-kubiki przykleiliśmy małe, wielokolorowe kropki. Nad łóżkiem wisi kabel z lampkami. Przyszłej mieszkance pokoju zależało na siedzisku przy oknie, dlatego do projektu wprowadziliśmy długi blat i to na nim można siedzieć. Po jednej stronie ustawiliśmy miękką podstawę oraz poduszkę, a po drugiej, oprócz miejsca do odrabiania lekcji, zmieścił się nawet keybord.